Hádej čím jsem – Koťata ve městě

Úno 26, 2023

V rámci tématického bloku  “Hádej, čím jsem ” se děti seznámily s některými profesemi v Tanvaldu.Jako první jsme navštívili  knihovnu a pozorovali práci knihovnice.  Pan fotograf nám ukázal, jak vzniká fotografie, a protože i opravuje hodinky – ukázal, co používá při jejich opravě.  Nakoukli jsme do prodejen Elektro, Železářství. V prodejně s elektromateriálem nás přivítala maminka Tadeáška a ukázala nám, co se zde vše prodává.  V květinářetví jsme si koupili květiny – ve školce budeme pozorovat jejich růst. V pekařství děti povídaly, co se zde všechno dá koupit – i s malou ochutnávkou. Ve Zdravé výživě nám paní vedoucí namíchala müsli ,na kterém jsme si ve školce pochutnali. Pozorovali jsme práci na poště, v trafice jsme si koupili dětský časopis. A na závěr jsme se vydali na vlakové nádraží (kdo všechno zde pracuje ) a jako odměna byla jízda vláčkem. Děti si také na některé profese ve školce zahrály.